SK Torpédo Trpín

Jednoho sychravého podzimního večera v roce 2003 se v garáži jednoho z domů začali scházet místní i přespolní borci povětšinou ověšeni různými kusy hokejové výstroje, helmou počínaje a suspenzorem konče. Skutečnost, že se v útrobách domu odehraje klíčové jednání, jež významně ovlivní nejen sportovní život a nejen v Trpíně, by hádal málokdo. Ovlivněni hokejovou mánií jsme chtěli ukázat světu, že i v této malé obci umíme hrát hokej nejen na zamrzlém i nezamrzlém rybníce, ale i mezi mantinely se vším všudy, co k hokeji patří. 

Sbor dobrovolných hasičů v Trpíně

Vznik sboru

SDH V Trpíně byl založen 29.6.1885. Této události předcházel velký požár dvou stodol a  kostela dne 8.6.1885. I když obec již měla v této době ruční stříkačku, nikdo s ní neuměl zacházet. Tato událost byla hlavním podnětem pro vznik sboru dobrovolných hasičů v Trpíně. Po založení sboru byly zakoupeny hasičské stejnokroje a započal výcvik obsluhy stříkačky.

Myslivecký spolek Trpín

Myslivecký spolek hospodaří na smíšené honitbě o celkové výměře 1 914 ha. Tuto honitbu má pronajatou od Honebního společenstva Trpín – Hartmanice, LČR, Pozemkového fondu a Města Poličky.